W sobotę, 1 czerwca 2019 r., po raz pierwszy w historii Mieroszowa Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński wręczył nagrody uznania „Mieroszowskie Paszporty”, które wraz ze mną otrzymały: pani Bożena Biskupska oraz pani Kamila Żuk. 

Mieroszowskie Paszporty, to nagroda uznania Burmistrza Mieroszowa za szczególne zasługi dla promocji Gminy Mieroszów w kraju i za granicą i zostały wręczone w trakcie uroczystości oficjalnego otwarcia 45. Dni Mieroszowa na Stadionie przy ul. Sportowej w Mieroszowie. W uzasadnieniu przyznania nagrody usłyszałem:

Klaudiusz Słomczyński – mieszkaniec Kowalowej, pasjonat podróży, ciekawy nowych miejsc, uwielbia góry. W każdym odwiedzanym kraju lub miejscu stara się próbować narodowe lub lokalne jedzenie. Odwiedził: Korsykę, Greckie wyspy, Chorwację, Krym, Bułgarię, Słowację, Włochy, Czechy, Ukrainę, Niemcy, Francję, Maroko, Gruzję, Armenię, Rosję, Czeczenię, Czarnogórę, Iran, Węgry, był też w Czarnobylu. Z każdej podróży przywozi mnóstwo zdjęć,     a od wyjazdu do Iranu zaczął pisać Dzienniki Podróży – lektury dostępne w Internecie. Lubi dzielić się swoją pasją, doświadczeniem oraz wspomnieniami z innymi. Od kilku lat przygotowuje oraz prowadzi spotkania, wykłady oraz prelekcje poświęcone turystyce górskiej, nie tylko dla współtowarzyszy podróży, ale także dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci, organizowane wielokrotnie na terenie Gminy Mieroszów.  Pan Klaudiusz podejmuje aktywne działania o znaczeniu promocyjnym, sprawia, że Gmina Mieroszów staje się znana, obecna w mediach. Podczas swoich podróży oraz zamieszcza w mediach społecznościowych zdjęcia z flagą Mieroszowa, które w sposób bezpośredni promują Gminę Mieroszów. 

Przepiękne Mieroszowskie Paszporty zostały przygotowane specjalnie na tę okazję przez artystkę Barbarę Olszamowską z Sokołowska.

 

GALERIA:

Fot. użyczone MCK oraz GMDiD

Najnowsze komentarze

 • Beata powiedział(a) Więcej
  Super! Bardzo inspirujące są Twoje dzienniki! Dziękuję :D czwartek, 20 sierpień 2020
 • Marcin Flieger powiedział(a) Więcej
  GRATULUJĘ! Nagroda w pełni zasłużona za lata promocji Gminy Mieroszów na całym świecie! Wielkie BRAWA również... czwartek, 06 czerwiec 2019
 • Ewa Tracewska powiedział(a) Więcej
  Super jak zawsze  piątek, 30 listopad 2018
 • Damian powiedział(a) Więcej
  To ja dziękuję za tak wspaniałą ekipę ! ;)) Czym byłaby Korsyka bez was, i przy waszych ohhhhah i ahhhach i tak se... piątek, 30 listopad 2018
 • Monika powiedział(a) Więcej
  WOW :D środa, 28 listopad 2018